top of page

FOTBALGOLF

Fotbalgolf je poměrně mladá sportovní hra, která spojuje populární světové sporty: fotbal, golf a minigolf.

Co je Fotbalgolf

Je to technická, soutěživá a především návyková hra, která v sobě mísí vášeň a sílu fotbalu s elegancí a tradicí golfu. Každou jamku zahajujete vykopnutím míče z určeného místa (odkopiště) a snažíte se ho dopravit na co nejméně kopů (doteků) do jamky.

 

Cestou na Vás čeká řada různých překážek a nerovností terénu. Vítězem se stává ten, co zahrál celé hřiště na co nejméně kopů. Fotbalgolf může hrát jednotlivec, ale i početná skupina spoluhráčů. Hraje se fotbalovým míčem č.5. 

Kde se Fotbalgolf hraje

Fotbalgolfové hřiště s osmnácti jamkami se hraje na hřišti podobném golfu o rozloze 2,5 ha - 5 ha. Není samozřejmě problém postavit menší hřiště, s menším počtem jamek. Městský park tak může být určitě vhodným místem. Jamky mohou být kratší (kolem 50 metrů), ale pokud je dostatek prostoru, dají se některé natáhnout až ke 150 nebo 200 metrům.

Na každé jamce bývá buď přírodní nebo uměle vytvořená překážka, kterou hráči musí zdolat. K těm přírodním samozřejmě patří nejčastěji stromy. Mezi umělé prekážky patří např. položené klády stromů, často se také využívá menší převýšení, kterým může být například jamka na malém kopečku nebo ve svahu.

Pro koho je Fotbalgolf

Fotbalgolf může hrát úplně každý, bez rozdílu věku nebo pohlaví. Pro fotbalisty to může být zajímavé zpestření, které jim pomůže v kopání na přesnost, ale fotbalgolf si užijí i všichni ostatní, kteří klasický fotbal nehrají. Ve fotbalgolfu se pořádají oficiální turnaje, ale to neomezuje čistě amatérskou hru pro zábavu.

 

Vybavení není vůbec drahé. Kromě fotbalového míče (č. 5), který stojí pár set korun, nepotřebujete nic speciálního. Jen pohodlné oblečení a sportovní obuv, aby Vám to na trávě neklouzalo. 

VÝHODY FOTBALGOLFU

17 Amazing Things to Do in Ventura California With Kids.jpg

Fotbal zná každý - každý někdy zkusil kopat do míče, u fotbalgolfu jde o hravou a zábavnou formu, kterou zvládne každý

Spojuje generace a různé sociální skupiny při aktivním pohybu
 

Není příliš fyzicky náročný - vyniknout v něm může každý
 

Je vhodný pro všechny věkové skupiny - od malého dítěte až po seniory
 

Je finančně dostupný - nevyžaduje drahou výbavu a vstup na hřiště je obvykle zdarma
 

Uspoří veřejné prostředky - na rozdíl od jiných sportovišť jsou náklady na výstavbu fotbalgolfového hřiště násobně nižší
 

Je prostorově nenáročný - menší hřiště postavíte téměř kdekoli a to prakticky bez jakýchkoli terénních úprav
 

Vyžaduje minimální údržbu - pokud hřiště stojí např. v městském parku, není třeba žádné speciální údržby

HLAVNÍ PRVKY HŘIŠTĚ

The Basics Soccer Golf or Foot Golf and Three Ways to Make this Crappy Sport Better - Go S
mala-moravka2.jpg
mala-moravka4.jpg
mala-moravka5.jpg

Zakončení jamky

Zakončení pro fotbalgolf je do země vyhloubená a vyztužená jamka o hloubce cca 30 cm a průměru cca 60 cm. 

Informační tabule

Hlavní informační tabule je umístěna vždy na začátku hřiště (poblíž prvního odkopiště) a nachází se na ní obecné informace o fotbalgolfu, základní pravidla hry, mapa celého hřiště, bezpečnostní pokyny a další důležité informace.

Odkopiště

Odkopiště se nachází na začátku každé jamky a slouží pro první ránu. Jako odkopiště nejčastěji instalujeme rohož z umělé trávy, dají se však použít i jiné materiály, to již záleží na objednateli hřiště. Odkopiště může být o něco kratší v porovnání s jinými hřišti.

Info tabulka jamky

Jedná se o informační tabulku, která se nachází na začátku každé jamky, vedle odkopiště, a hráči na ni najdou důležité informace, jako je trasa jamky, její délka, par či zvláštní pravidla. Stejně tak se zde nachází důležitá bezpečností upozornění. Cedulky jsou formátu A4, mají ocelový podklad a UV stabilní tisk s antigraffity úpravou. 

REALIZACE FOTBALGOLFOVÉHO HŘIŠTĚ

New Soccer-Golf Course opening in Illinois this Summer looks interesting__.jpg

Pokud si myslíte, že by se k Vám fotbalgolfové hřiště hodilo, napište nám nebo zavolejte. Rádi za vámi přijedeme, na Vámi vytipované místo se podíváme a probereme společně vaši představu. 

 

Poté jsme schopni zajistit kompletní realizaci a technickou podporu Fotbalgolf hřiště. Postaráme se o stavební realizaci hřiště, včetně dodání potřebného materiálu a vybavení. To vše v nejvyšší možné kvalitě.

Hřiště navrhujeme tak, aby bylo bezpečné a zároveň zábavné. Také zajistíme, aby všechny použité materiály byly ekologicky šetrné a design hřiště uzpůsobíme okolní přírodě, aby nedošlo k jejímu poškozování

Konkrétní cenovou nabídku Vám vypracujeme hned po vytipování lokality a předpokládané velikosti Fotbalgolf hřiště. Myslíme si, že je to skvělá investice, ať už třeba v rámci obce, města nebo pokud jde o privátní sektor, jako jsou různé volnočasové resorty. Spojení fotbalu a golfu zní zvláštně, ale věřte nám, že je to opravdu zábava a najde si zalíbení i u lidí, kteří fotbal nemají v oblibě. 

 

Celé hřiště jsme schopni postavit v řádu týdnů od dohody o realizaci. 

DOPLŇKOVÉ SLUŽBY

komunita.jpg

Slavnostní otevření hřiště

Na nové hřiště je vhodné upozornit širokou veřejnost. Standardně pořádáme slavností otevření našich hřišť, které zpravidla sestává z představení sportu, ukázky, jak se hraje a mini-turnaje pro místní školy i širokou veřejnost. Program je možné uzpůsobit dle domluvy.

bottom of page