top of page

MULTIGOLF

Spojení discgolfu, fotbalgolfu a parkgolfu na jednom hřišti. Každý si najde svoje. Tyto tři originální, netradiční a nenáročné sporty vdechnou vašemu prostoru novou energii. 

Co je Multigolf

Multigolf je poměrně nový koncept, který spojuje tři sporty - parkgolf, fotbalgolf a discgolf - na jednom místě. Hřiště je koncipováno tak, že výhoziště či odpaliště jsou pro všechny tři sporty stejná a na konci jamky je vždy discgolfový koš s integrovaným zakončením pod ním pro parkgolf a fotbalgolf.  

Je tak zajištěna plynulost hry, nikdo si na hřišti nepřekáží a také lze sporty kombinovat. Někdo může házet diskem, druhý kopat do míče a třetí odpalovat míček. Vše na stejnou jamku.

Vybavení na všechny tři sporty nevyjde vůbec draho. Fotbalový míč (č. 5) vyjde 200-300 korun, stejně tak základní létající disk. Pro parkgolf lze použít několik variant vybavení. Buď hole na short golf, které vyjdou do 600 korun. K těmto holím se používá tenisový míček. Nebo se dají použít hole a míček na florbal.  

Kde se Multigolf hraje

Multigolf hřiště není náročné na místo. Pro kvalitní Multigolf hřiště potřebujete zhruba rozlohu tří fotbalových hřišť (cca 1,5 ha). Jamky bývají obvykle 50-80 metrů dlouhé. Pokud chcete využít větší plochu, není vůbec žádný problém, naopak hráčům zajistíte ještě více zábavy. Multigolf se skvěle hodí do městských parků, areálů škol nebo i pro různé soukromé zařízení, jako turistické resorty a podobně.

 

Na Multigolf hřišti je navrženo několik přirodních a umělých překážek, které musí hráči během hry zdolat. Překážky dělají hru pořád zajímavou a hráče hřiště jen tak neomrzí.

Pro koho je Multigolf

Všechny tři sporty je velmi jednoduché se naučit, hráči nepotřebují žádný speciální trénink, ani žádné drahé vybavení. Díky jednoduchosti a nenáročnosti jsou tyto sporty ideální pro všechny věkové kategorie, od nejmenších po seniory. Návštěva Multigolf hřiště může být skvělou zábavou pro celou rodinu. 

 

Multigolf hřiště mohou fungovat jako veřejná nebo placená sportoviště. Záleží na vás. Určitě je dobré zajistit dostupnost vybavení (disky, míče, hole a míčky), buď ve formě půjčovny nebo domluvy prodeje v blízkém okolí. 

VÝHODY MULTIGOLFU

Parklife-Multigolf-Levice9.jpg

Tři sporty na jednom hřišti - každý si může vybrat, který sport ho bude bavit nejvíc a hlavně může vyzkoušet snadno všechny tři

Spojuje generace a různé sociální skupiny při aktivním pohybu
 

Není příliš fyzicky náročný - vyniknout v něm může každý
 

Je vhodný pro všechny věkové skupiny - od malého dítěte až po seniory
 

Je finančně dostupný - nevyžaduje drahou výbavu a vstup na hřiště je obvykle zdarma
 

Uspoří veřejné prostředky - na rozdíl od jiných sportovišť jsou náklady na výstavbu multigolfového hřiště násobně nižší
 

Je prostorově nenáročný - hřiště postavíte téměř kdekoli a to prakticky bez jakýchkoli terénních úprav
 

Vyžaduje minimální údržbu - pokud hřiště stojí např. v městském parku, není třeba žádné speciální údržby

Oživí skomírající prostory - multigolfové hřiště často oživí např. odlehlejší parky a navíc pomáhá odstraňovat sociálně-patalogické jevy, jako např. bezdomovectví, vandalství apod.

HLAVNÍ PRVKY HŘIŠTĚ

Parklife-Multigolf-Podebrady9.jpg
mala-moravka2.jpg
mala-moravka4.jpg
mala-moravka5.jpg

Discgolfový koš s integrovanou jamkou 

Koše slouží pro zakončení na discgolf. Řetězy slouží pro zachycení disku. Instalujeme kvalitní koše značek Innova či Latitude 64, které jsou prakticky bezúdržbové a bez problémů snesou celoroční provoz. Samozřejmostí je certifikace světovou asociací PDGA. Zakončení pro fotbalgolf a parkgolf je pod discgolfovým košem do země vyhloubená a vyztužená jamka o hloubce cca 30 cm a průměru cca 60 cm.

Informační tabule

Hlavní informační tabule je umístěna vždy na začátku hřiště (poblíž prvního výhoziště) a nachází se na ní obecné informace o discgolfu, základní pravidla hry, mapa celého hřiště, bezpečnostní pokyny a další důležité informace (např. kde zakoupit/zapůjčit vybavení).

Výhoziště/Odpaliště

Výhoziště se nachází na začátku každé jamky a slouží pro první ránu všech tří sportů. Jako výhoziště nejčastěji instalujeme rohož z umělé trávy, dají se však použít i jiné materiály, to již záleží na objednateli hřiště. 

Info tabulka jamky

Jedná se o informační tabulku, která se nachází na začátku každé jamky, vedle výhoziště, a hráči na ni najdou důležité informace, jako je trasa jamky, její délka, par či zvláštní pravidla. Stejně tak se zde nachází důležitá bezpečností upozornění. Cedulky jsou formátu A4, mají ocelový podklad a UV stabilní tisk s antigrafity úpravou. 

REALIZACE MULTIGOLFOVÉHO HŘIŠTĚ

Parklife-Multigolf1.jpg

Zaujal Vás koncept Multigolf hřiště, ale nevíte, jestli je Vámi vytipované místo pro realizaci hřiště vhodné? Rádi za Vámi přijedeme a vybranou lokalitu společně s vámi zdarma zhodnotíme. 

Pokud najdeme vhodné místo, tak vám jsme schopni zajistit kompletní realizaci a technickou podporu Multigolf hřiště. Postaráme se o stavební realizaci, včetně dodání potřebného materiálu a vybavení. To vše v nejvyšší možné kvalitě.

Hřiště navrhujeme tak, aby bylo bezpečné a zároveň zábavné. Také zajistíme, aby všechny použité materiály byly ekologicky šetrné a design hřiště uzpůsobíme okolní přírodě, aby nedošlo k jejímu poškozování

Konkrétní cenovou nabídku Vám vypracujeme hned po vytipování lokality a předpokládané velikosti Multigolf hřiště. Myslíme si, že je to skvělá investice, ať už třeba v rámci obce, města nebo pokud jde o privátní sektor, jako jsou různé volnočasové resorty. Je to jednak hřiště hned pro tři sporty zároveň, parádní zábava a navíc slouží pro všechny věkové kategorie. 

 

Celý Multigolf park jsme schopni postavit v řádu týdnů od dohody o realizaci. 

DOPLŇKOVÉ SLUŽBY

Parklife-Multigolf5.jpg

Slavnostní otevření hřiště

Na nové hřiště je vhodné upozornit širokou veřejnost. Standardně pořádáme slavností otevření našich hřišť, které zpravidla sestává z představení discgolfu, výuky základních hracích technik a mini-turnaje pro místní školy i širokou veřejnost. Program je možné uzpůsobit dle domluvy.

Zajištění výbavy

Pro další provoz hřiště je samozřejmě důležité samotné vybavení. Náš obchod Ultimo.cz Vám dodá veškeré vybavení, které byste na discgolf mohli potřebovat. Stejně tak můžeme zajistit dodání vybavení pro fotbalgolf i parkgolf. Na hřištích, která mají potřebnou infrastrukturu, je možné zřídit půjčovnu vybavení pro veřejnost.

bottom of page