top of page
Parklife-Minigolf.jpg

MINIGOLF

Adventure minigolf není potřeba dlouze představovat. Minigolf vznikl jako zábavně tréninkový doplněk klasického golfu ve třicátých letech v Americe a v různých podobách je u nás k vidění už poměrně dlouho. 

Co je Minigolf

Podstatou hry je minimálním počtem ran dopravit míč ze základního pole do cílové jamky a při tom předepsaným způsobem překonat překážku. Jamek bývá až 18, ale může jich být i méně, záleží hlavně na prostoru a rozhodnutí investora. My překážky stavíme tak, aby hřiště bylo variabilní a dalo se měnit. I menší hřiště tak může být různorodé a zábavné i při opakované hře.

Na minigolf není potřeba žádné drahé vybavení. Minigolfová hůl se dá sehnat od 500 korun, jeden míček vás vyjde kolem 60 korun. Kromě toho už nepotřebujete nic speciálního. 

Kde se Minigolf hraje

Z našeho pohledu je Adventure minigolf skvělým doplňkem do parku nebo třeba do školního areálu nebo i jako součást turistického resortu. Podle velikosti prostoru navrhneme počet jamek. Může to být klidně menší, zastrčený a nevyužitý prostor. Minigolf takové místo oživí. 

Pro koho je Minigolf

Minigolf může hrát a užít si ho opravdu kdokoliv a to i bez předchozí zkušenosti s golfovými hrami. Není to otázka síly, ale spíše techniky a pří učení minigolfu si každý užije spoustu zábavy.

 

Minigolf je další z možností, jak jednodušše oživit veřejný prostor, dát lidem možnost být aktivní, hýbat se a skvěle se odreagovat. Proč třeba dětem ve škole nezpestřit sportovní výuku aktivitou, která může bavit úplně všechny?

VÝHODY MINIGOLFU

Parklife-Minigolf-Bila-cesta24.jpg

Zná ho takřka každý - různé podoby minigolfu jsou celkem v ČR bežné

Spojuje generace a různé sociální skupiny při aktivním pohybu
 

Není příliš fyzicky náročný - vyniknout v něm může každý
 

Je vhodný pro všechny věkové skupiny - od malého dítěte až po seniory
 

Je finančně dostupný - nevyžaduje drahou výbavu (často se půjčuje na místě) a vstup na hřiště bývá zdarma nebo za malý poplatek
 

Uspoří veřejné prostředky - na rozdíl od jiných sportovišť jsou náklady na výstavbu minigolfového hřiště násobně nižší
 

Je prostorově nenáročný - menší hřiště postavíte téměř kdekoli a to prakticky bez jakýchkoli terénních úprav
 

Vyžaduje minimální údržbu 

HLAVNÍ PRVKY HŘIŠTĚ

Parklife-Minigolf-Bila-cesta16.jpg
Parklife-Discgolf-Duchcov4.jpg
Parklife-Minigolf-Bila-cesta22.jpg
Parklife-Minigolf-Bila-cesta6.jpg

Jamka

Zakončení každé jamky je díra o průměru 10 cm. Dno jamko je z části vysypané kamínky kvůli odtoku dešťové vody. 

Informační systém

Je možné vyrobit na míru dle přání investora. Jeho součástí je hlavní informační tabule a popisné cedulky jednotlivých jamek. 

Základní pole

Základní pole se nachází na začátku každé jamky a slouží pro první ránu. Základní pole barevně odlišujeme od zbytku dráhy a jako materiál používáme umělý travní koberec. 

Dráha a překážky

Na dráhu používáme profesionální travní koberec, který slouží pro tréninkové odpaliště klasického golfu. Překážky děláme z přírodních materiálů. Různě tvarované kameny, nebo dřevěné překažky, ktere jsou buď stále, nebo variabilní.

REALIZACE MINIGOLFOVÉHO HŘIŠTĚ

Parklife-Minigolf-Bila-cesta27.jpg

Naše hřiště na Adventure minigolf jsou unikátní díky technologii, postupu výstavby a možnosti hřiště neustále měnit, hrát si s ním v čase.  
 

Snažíme se být co nejvíce šetrní k přírodě a proto nepoužíváme žádné chemikálie, ani nic nebetonujeme. Hlavní složkou je dřevo, štěrk a profesionální umělý travní koberec od českého výrobce, který je určený přímo pro minigolf, ale využívá se i na klasických golfových hřištích. Díky naší technologii je cena za realizaci hřiště výrazně nižší než u klasického adventure minigolfu, kde se podklad pro jamky betonuje.

 

Kopírujeme krajinný ráz a dokážeme minigolfové hřiště zasadit v podstatě do jakéhokoliv prostoru, kterému hřiště přizpůsobíme. Nepoužíváme žádnou těžkou techniku, poskytujeme záruční i pozáruční servis. Vše děláme na míru a přesně podle požadavku investora. Překážky, které jsou součástí minigolfu a dělají hru zábavnější, děláme opět z přirodních materiálů. Některé z nich, např. kameny, nepřipevňujeme na stálo, necháváme je volné, aby bylo možné jejich umístění měnit a hřiště tak stále žilo, bylo variabilní a zábavné.  

Minigolf nepotřebuje velký prostor, naopak. Takže pokud máte místo, které by se dalo využít, ozvěte se nám. Zodpovíme vám všechny dotazy, probereme všechny možnosti a přání, uděláme vám základní návrh zdarma a připravíme cenovou kalkulaci. Hřiště pak dokážeme postavit velmi rychle.

bottom of page